پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ساماندهی راه ورودی وخروجی شهرک حمل و نقل شهر تهران

تاریخ انتشار: 1397/03/22

​ساماندهی راه ورودی وخروجی شهرک حمل و نقل شهر تهران

به منظور ایجاد دسترسی آسان برای کامیون¬های ورودی به تهران و ساماندهی راه ورودی وخروجی شهرک حمل و نقل تهران احداث تقاطع غیر همسطح درجاده قدیم تهران –قم  در برنامه قرار گرفت.،

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران شهرک حمل و نقل تهران با وسعت 300 هکتار ،320 شرکت و موسسه حمل و نقل فعال در شهر تهران را در خود جای خواهد داد.

مهندس نصراله نژاد گفت : در راستای بهره¬برداری از شهرک و ایجاد راه دسترسی مناسب ورودی و خروجی آن ، پروژه تقاطع غیرهمسطح شهرک حمل و نقل توسط اداره راهداری و حمل و نقل جاده¬ای استان تهران تعریف شد.

وی در ادامه گفت :علاوه براین  با توجه به وجود شهرک بازیافت زباله و عبور و مرور بالای کامیون¬های مربوط به آن در حوالی محدوده مذکور و عدم وجود خروجی مناسب برای استفاده این کامیون¬ها، با در نظر گرفتن دوربرگردان در طرح مذکور، نقطه حادثه خیز مذکور مرتفع خواهد شد.

نصراله نژاد افزود : قرارداد احداث این تقاطع با یک شرکت در سال 1389 منعقد گردید که این قرارداد به صورت نیمه تمام (تکمیل احداث پل، عدم انجام روسازی) در سال 1396 خاتمه یافت و با برگزاری مجدد مناقصه قرارداد تکمیل تقاطع مذکور با شرکت عمرانی دیگری  منعقد شد. 

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان تهران عنوان نمود :با گذشت شش ماه از ابلاغ قرارداد، لاین¬های 200،400، R,L 100 در مرحله ساخت بیس (اساس) قرار دارد و لاین¬های 500 و 600 به دلیل معارض به وجود آمده در انتقال جاده پادگان، متوقف می¬باشند. 

وی خاطرنشان کرد :پادگان نصر واقع در غرب تقاطع مذکور از ساخت مسیر جایگزین (که در برخی نقاط 70 متر از فنس¬های پادگان فاصله دارد) جلوگیری کرده است و خواستار فاصله حداقل 100 متری جاده مذکور  از فنس-های پادگان شده است. 

نصراله نژاد ضمن اشاره به معارض های این پروژه و تعطیلی های چند ماهه  بیان داشت :, این اداره کل ضمن رایزنی ها با ارگان های مربوطه , راهکارهای فنی را جهت رفع موانع پیگیری می نماید .

گفتنی است : قرارداد فوق با رقم 46 میلیارد ریال منعقد شده و پیش بینی میگردد ظرف 3 ماه آتی به بهره برداری برسد 
مشخصات:
نظرات: *