پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​جلسه هم اندیشی در خصوص جذب اعتبارات استانی

تاریخ انتشار: 1397/06/21

​جلسه هم اندیشی در خصوص جذب اعتبارات استانی

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران جلسه هم اندیشی در خصوص جذب اعتبارات استانی با حضور دکتر ترکی معاون محترم سازمان مدیریت و برنامه ریزی و هیات همراه، مهندس نصرالله نژاد، معاونین و رؤسایی ادارت در سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

نصراله نژاد ضمن بیان چارچوب کاری این اداره کل به انجام عملیات راهداری، وضعیت فعلی استان پرداخت و اقدامات لازم جهت ارتقا و اعتبارات مورد نیاز برای تحقق این امر را برشمرد. 

مدیر کل راهداری با ارائه آماری از طول محورهای استان به تفکیک آزاد راه¬، بزرگراه¬، راه های اصلی و فرعی و روستایی پرداخت و افزود: ارزش حدودی مجموعه راه¬های استان تهران به طول 2936 کیلومتر در حدود 117600 میلیارد ریال می¬باشد که بر اساس استانداردهای جهانی و همچنین ایران سالانه می¬بایست حدود 4 الی 8 درصد این مقدار ( حدود 4700 الی 9400 میلیارد ریال) جهت نگهداری راه¬های استان از بابت حفظ رویه راه¬ها، ابنیه فنی، تأسیسات ایمنی، ماشین آلات راهداری و غیره در نظر گرفته شود که با واقعیت¬های فعلی فاصله بسیاری دارد. 

وی ضمن بیان اقدامات فنی صورت گرفته جهت تعیین اولویت¬های اجرایی نگهداری رویه راه¬ها، ابنیه فنی و تأسیسات ایمنی گفت: در این راستا سالانه می¬بایست روش¬های نگهداری رویه را بر روی حدود 53% از سطح محورها به انجام رساند. 

وی در بیان وضعیت پل ها افزود: از مجموع 3600 پل استان، بازرسی¬های فنی بر روی 260 پل صورت گرفته و از این میان 34 پل در وضعیت خرابی شدید و بحرانی قرار دارند که در اسرع وقت می¬بایست تأمین اعتبار لازم جهت مقاوم سازی و بهسازی آن¬ها صورت پذیرد. 

این مقام مسئول بر نیاز مسلم ارتقاء سطح ایمنی جاده¬ها تأکید کرد و گفت: هزینه لازم برای بهبود کیفیت تأسیسات ایمنی با توجه به نوسانات اخیر در قیمت تمام شده 2141 میلیارد ریال برآورد گردیده و از طرف دیگر نیاز به انجام تعمیرات گسترده بر روی ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و همچنین نوسازی سالانه به 20% از ناوگان مطرح شد.

بعد از اتمام ارائه گزارش¬های فنی و اجرایی از طرف مدیر کل استان و معاونین و روسای ادارات ذیربط جناب آقای دکتر ترکی با پذیرش ساختار برآوردهای به عمل آمده در خصوص تمرکز بر درآمدزایی محورها و تأمین هزینه¬ها از محل یاد شده سخن گفت. 

در ادامه وی تاکید نمود: از ظرفیت¬های بخش خصوصی در نگهداری راه ها بر اساس پتانسیل درآمد زایی محورها به ویژه در سطح استان تهران استفاده بهینه گردد و جلساتی از این دست می¬بایست در سطوح مختلف اداری بین سازمان برنامه و اداره کل استمرار داشته تا امکان یک مدل تأمین مالی برای پروژه¬های نگهداری میسر گردد. 
مشخصات:
نظرات: *