پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​طرح آموزش و ایمنی موتورسواران در شهرستان اسلامشهر به اجرا درآمد

تاریخ انتشار: 1397/04/13

​طرح آموزش و ایمنی موتورسواران در شهرستان اسلامشهر به اجرا درآمد

به گزارش روابط عمومي اداره كل راهداري وحمل و نقل جاده اي استان تهران اولین همایش ارتقاء ایمنی موتورسواران در شهرستان اسلامشهر برگزار گردید.

این همایش با حضور اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران،  اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اسلامشهر، عوامل پلیس و دهیاری چیچکلو و جمعی از مسئولین و با حضور جمع کثیری از موتورسواران برگزار گردید.

مرتضی الهیاری رییس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: متاسفانه آمارها نشان می دهد ۲۰ درصد تلفات ترافیکی مربوط به موتورسواران بوده و این رقم بدان معناست که از هر ۵ نفر کشته جاده ای یک نفر موتورسوار  می باشد، البته تلفات در این بخش در استان بمراتب کمتر از این میزان است.

وی با اشاره به اینکه این میزان تلفات ، درصد بالایی را به خود اختصاص داده گفت: موتورسوران کاربران آسیب پذیر جاده ای بوده و نیاز مبرمی به آموزش، فرهنگ سازی و  ایمنی  دارند.

الهیاری با بیان اینکه تا کنون بالغ بر ۴۰ دوره همایش ارتقاء ایمنی موتورسواران در شهرستان های استان تهران برگزار گردیده اظهار داشت: خوشبختانه این تلاشها مثمر ثمر بوده و آمار تلفات موتورسوران از ۶۵ نفر در سال ۹۵ به ۴۸ نفر در سال ۹۶ کاهش یافته است و ما در این زمینه شاهد کاهش ۲۶ درصدی تلفات بوده و تمام تلاش ما برای به حداقل رساندن این آمار می باشد.

درادامه این همایش میثم علیجانی رییس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اسلامشهر عنوان نمود: متاسفانه همه ساله تصادفات زیادی از راکبین موتور سیکلت در جاده ها رخ می دهد که این موضوع، اهمیت فرهنگ سازی و آموزش نکات ایمنی را به این قشر آسیب پذیر پر رنگ تر می نماید.

 وی با اشاره به بالا بودن آمار تصادفات در راه های برون شهری و روستایی شهرستان اسلامشهر عنوان نمود: ۱۱ درصد تلفات موتورسوران مربوط به جوانان زیر ۱۸ سال و ۱۰ درصد نتیجه برخورد موتور به موتور بوده که امید است با برگزاری اینگونه همایش ها و افزایش آگاهی آنان شاهد کاهش چشمگیر تلفات این عزیزان باشیم.

وی در خاتمه گفت: در این همایش  تعداد 100 عدد کلاه ایمنی به همراه جلیقه و برچسب شبرنگ و دفترچه نکات ایمنی در راستای افزایش آگاهی و ایمنی بصورت رایگان بین تعدادی از موتورسوارن توزیع گردید.
مشخصات:
نظرات: *