پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ افزایش ایمنی محور دماوند- فیروزکوه با حذف عوامل بصری خطر آفرین

تاریخ انتشار: 1398/04/05

​ افزایش ایمنی محور دماوند- فیروزکوه با حذف عوامل بصری خطر آفرین


با هدف افزایش ایمنی کاربران جاده ای، بالغ بر صد دستگاه تابلو تبلیغاتی LED غیر مجاز در محور پرتردد دماوند- فیروزکوه و حاشیه راههای شهرستان دماوند جمع آوری گردید.


به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران؛ یاسر بوداغی رئیس اداره دماوند از جمع آوری بیش از 100 دستگاه تابلو تبلیغاتی  LEDغیر مجاز در حوزه استحفاظی این شهرستان خبر داد.

یاسر بوداغی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دماوند در این خصوص گفت: وجود تابلوهای تبلیغاتیLED غیر مجاز، به دلیل ویژگی هایی نظیر پخش نور، تصاویر و حروف متحرک توجه رانندگان را جلب و ایمنی عبور و مرور را به مخاطره می اندازد.

وی افزود: افزایش این تابلوها در مسیر پرتردد دماوند- فیروزکوه موجب اخلال در تردد وسایل نقلیه و به مخاطره افتادن ایمنی عبور و مرور شد که این اداره با لحاظ موارد قانونی نسبت به جمع آوری آن اقدام نمود.

بوداغی افزود: علاوه بر این محور، تابلوهای LED غیرمجاز در حاشیه راه های شهرستان دماوند، نظیر آبسرد، سربندان، جابان، آرش کمانگیر و غیره نیز جمع آوری گردید.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دماوند گفت: این امر مطابق ضوابط آیین نامه ایمنی راههای کشور و در راستای اجرای مادتین 6،7 و 17 قانون اصلاح ایمنی راه ها و راه آهن و با دستور قضایی و با حضور ضابط قضایی صورت پذیرفت. 

وی در پایان گفت : اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان دماوند به منظور افزایش ایمنی کاربران جاده ای، بالغ بر 100 دستگاه عوامل بصری خطر آفرین و غیر مجاز را با ارسال دو اکیپ راهداری، شامل دو دستگاه گشت راهداری و 10 نفر راهدار غیور و زحمتکش، طی دو مرحله در تمامی حوزه استحفاظی این اداره را جمع آوری نمود.
مشخصات:
نظرات: *