پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ نظارت فنی بر ناوگان مسافربری تشدید شد

تاریخ انتشار: 1398/04/17

​ نظارت فنی بر ناوگان مسافربری تشدید شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران ، سعید تائبی رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت : با آغاز سفرهای تابستانی نظارت و بررسی فنی از ناوگان مسافربری این استان تشدید شده و در حال انجام است .

وی بازدید از مراکز معاینه فنی خودروهای سبک و سنگین را امری ضروری دانست وعنوان کرد، نظارت بر این مراکز موجب ایمنی بیشتر وسایل نقلیه در جاده ها خواهد شد و به همین منظور شرکتهای مسافربری مکلف هستند بیش از آغازطرح های تابستانی نسبت به بررسی فنی ، چکاپ و نظارت بر ناوگان حمل و نقل عمومی اقدام کرده و نقص و ایرادهای احتمالی را رفع کنند .

تائبی در ادامه مطرح  کرد،  اداره ایمنی علاوه بر نظارت های شرکتهای مسافربری ، برای ارتقاء ایمنی مسافران ، نسبت  به بررسی فنی از ناوگان اقدام میکند که با حضور در پایانه های مسافری خدمات رسانی به مسافران را تحت نظارت دارد . و هدف از این امر کاهش تخلفات در حوزه حمل و نقل عمومی و اهمیت و حفظ سلامت مسافرین است .

رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل افزود :  بی توجهی به موارد فنی و ایمنی از جمله سیستم ایمنی ، ترمز، فرمان، لاستیک، برف پاک کن، کپسول آتش نشانی شارژ شده و مثلث شب رنگ در خودرو می تواند باعث ایجاد صدمات جبران ناپذیر شود . 

سعید تائبی در پایان ادامه داد، نظارت بر عملکرد فنی ناوگان و مدیران فنی شرکتهای مسافربری و ناوگان های مسافربری به صورت مستمر در دستور کاراین اداره کل قرار دارد . 
مشخصات:
نظرات: *