پریدن از روی نوار فرمان ها
پیوند به محتوای اصلی

بخش دسترسی سریع
​ تلاش همه جانبه راهداران اسلامشهر در افزایش ایمنی کاربران جاده ای

تاریخ انتشار: 1398/05/14

​ تلاش همه جانبه راهداران اسلامشهر در افزایش ایمنی کاربران جاده ای


به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران؛ میثم علیجانی از اجرای عملیات راهداری، تزریق ماشین آلات و برگزاری دوره های آموزشی با هدف ارتقاء ایمنی کاربران جاده ای خبر داد.


میثم علیجانی رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان اسلامشهر طی مصاحبه ای با گزارشگر خبری اداره کل، به وسعت کم و تراکم بالای این شهرستان اشاره کرد و گفت: شهرستان اسلامشهر با وسعتی بالغ بر 210 کیلومتر مربع در فاصله 15 کیلومتری تهران واقع گردیده و یکی از کوچکترین شهرستانهای این استان می باشد، با این حال تراکم جمعیتی بالغ بر 600 هزار نفر را در خود جای داده و از موقعیت سیاسی و اجتماعی خاصی در منطقه برخوردار می باشد.

وی راههای این شهرستان را شامل: 10 کیلومتر آزاد راه، 20کیلومتر بزرگراه و 95 کیلومتر راه روستائی شوسه و آسفالته عنوان نمود و گفت: مسیرهای عبوری این شهرستان به دلیل همجواری با پایتخت و فعالیت های گسترده کشاورزی، دامداری و صنعتی، حجم بالایی از تردد را به خود اختصاص داده است.

علیجانی از انجام عملیات گسترده راهداری در این شهرستان خبر داد و افزود: آشکارسازی و آرام سازی نقاط حادثه خیز، تسطیح، پاکسازی، رگلاژ شانه راهها و تیغه زنی، لکه گیری با صرف 70 تن آسفالت سرد و گرم، احداث پد خاکی به منظور افزایش دید و جلوگیری از سقوط وسایل نقیله، تنقیه و پاکسازی پل و 3 دهانه آبرو، قنو زنی به طول60 کیلومتر و پاکسازی50 کیلومتر کنار نیوجرسی ها با جارو مکانیکی از جمله عملیات راهداری صورت پذیرفته در سالجاری می باشد.

رئیس اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای اسلامشهر از خریداری دو دستگاه ماشین آلات راهداری شامل یک دستگاه گریدر و یک دستگاه کامیون به تجهیزات راهداری این شهرستان خبر داد و گفت: تجهیز، تعمیر و به روزرسانی سایر ماشین آلات نیز در حال انجام است.

وی همچنین خط کشی 20 کیلومتر راه، شانه سازی به طول 35 کیلومتر، اصلاح 40 کیلومتر شیب شیروانی، انسداد 10 مورد راههای غیر مجاز، شستشوی علائم و تابلوها ، نصب، تعمیر و مرمت 1500 متر گاردریل ، تهیه و نصب علائم ایمنی راهها نظیر علائم اخطاری ، انتظامی و مسیرنما ، بازگشایی 700 متر مسیر بعد از سیلاب ، جمع آوری 20 عدد تابلوهای فرسوده و رنگ آمیزی و آشکار سازی سرعتکاه ها از دیگر اقدامات صورت گرفته توسط راهداران غیور این اداره می باشد. 

وی ادامه داد: با هدف ارتقاء ایمنی و کاهش حوادث جاده ای، بر اساس ماده 6،7و17 قانون ایمنی راهها و راه آهن، طبق دستور قضائی، آزادسازی حریم راهها، جمع آوری دستفروشان و بنرهای غیرمجاز صورت پذیرفت و برخورد قاطع و قانونی با متجاوزان به حریم در دستور کار این اداره قرار دارد.

علیجانی از برگزاری 2 دوره آموزشی و کلاس توجیهی با هدف ارتقاء ایمنی موتورسواران و عابرین پیاده خبر داد و افزود: با مشارکت اداره ایمنی و ترافیک اداره کل و پلیس راه منطقه، دو دوره کلاس آموزشی در بخش های مرکزی و احمد آباد مستوفی برگزار و با استقبال خوب مردمی همراه بود. 

لازم به ذکر است در این دوره ها اقلام ایمنی نظیر کلاه ایمنی، جلیقه شبرنگ، برچسب شبرنگ جهت نصب بر روی موتور و بروشورهای اطلاع رسانی بین شرکت کنندگان محترم توزیع گردید.

علیجانی در پایان ضمن آرزوی سفرهای ایمن تابستانی برای هموطنان عزیز، رعایت اصول ایمنی و آگاهی از آخرین وضعیت راهها از طریق سامانه اطلاع رسانی 141 را به تمامی کابران جاده ای توصیه نمود.
مشخصات:
نظرات: *